Klamki ze stali nierdzewnej

Klamki stylowe to doskonałe uzupełnienie wnętrza utrzymanego w klasycznej estetyce lub inspirowanego minionymi czasami. W ten trend doskonale wpisują się zarówno tradycyjne klamki mosiężne, jak i bardziej ekskluzywne klamki miedziane. Również klamki ze stali nierdzewnej mogą przy odpowiedniej obróbce i wykończeniu doskonale dopełnić aranżacji w stylu retro. Prawdziwie wytwornym i luksusowym rozwiązaniem są zaś klamki z porcelaną, często bogato zdobione i ręcznie dekorowane.

Klamki retro – powrót do dawnych lat

Luksusowe i eleganckie wnętrza często swoim wystrojem nawiązują do minionych epok. Doskonałym uzupełnieniem takich aranżacji są klamki retro, które niekiedy wyglądają, jak wyjęte z królewskiego pałacu czy muzeum. Nowoczesne klamki stylowe to jednak nie marna imitacja akcesoriów, którymi wzrok raczyła niegdyś arystokracja. To prawdziwie ekskluzywne przedmioty, wykonane z najwyższym pietyzmem i dbałością o szczegóły, często wykańczane ręcznie przez doświadczonych rzemieślników i rękodzielników. Również materiały, z których wykonuje się klamki retro, nie ustępują tym dawnym. Klamki miedziane czy klamki mosiężne gwarantują odpowiedni, autentyczny ciężar i solidność oraz trwałość na lata. Z kolei klamki z porcelaną to zazwyczaj prawdziwie artystyczne, wyjątkowe elementy wystroju, których nie powstydziłby się żaden możnowładca. Także klamki ze stali nierdzewnej ukształtować i wykończyć można tak, aby przypominały eleganckie, starodawne, ręcznie wykuwane cacka.

Klamki mosiężne do drzwi wewnętrznych

Na szczególną uwagę zasługuje klamka mosiężna, która produkowana jest ze stopu miedzi i cynku. To połączenie wykazuje wyjątkowo plastyczne właściwości. Dlatego daje wiele możliwości w zakresie formowania elementu i nadawania mu pożądanego — klasycznego lub ozdobnego charakteru. Kunszt wykonania sprawia, że klamki mosiężne do drzwi wewnętrznych są chętnie wybierane przez wielbicieli stylu antycznego, klasycznego lub barokowego. Nawet zwyczajne drzwi zamienią się w luksusowe przejście między pomieszczeniami, jeżeli ozdobi je masywna, pieczołowicie zrobiona klamka mosiężna.

Nie tylko walory estetyczne, ale także użytkowe sprawiają, że klamki mosiężne do drzwi wewnętrznych są popularne w domach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej. Mosiądz wykazuje właściwości antybakteryjnie i nie ulega korozji. Dlatego klamka mosiężna jest przyjemna w dotyku, a pod wpływem intensywnej eksploatacji nie odbarwia się i nie ulega zużyciu. Polecamy również mosiężne gałki drzwiowe.

Luksusowe klamki stylowe – szeroki asortyment w sklepie Studio Klamek

Klamki retro obecne w naszym asortymencie to wyłącznie najwyższej klasy wyroby firm, które dzięki swoim rzemieślniczym korzeniom są w stanie oferować produkty zachwycające stylem i jakością wykonania. Znajdą tu Państwo stylowe klamki mosiężne, klamki miedziane i klamki ze stali nierdzewnej, których formy i wykończenia nawiązują do stylów minionych epok oraz ekskluzywne i finezyjne klamki z porcelaną. Pasować one będą do każdego luksusowego wnętrza – zarówno do prywatnej rezydencji, jak i do hotelu czy innej przestrzeni komercyjnej.