Uchwyty drzwiowe

W nowoczesnych domach coraz częściej montuje się praktyczne i stylowe drzwi przesuwne. To doskonałe rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń oraz oryginalny sposób na aranżację czy podział przestrzeni. Uchwyty do drzwi przesuwnych charakteryzuje w dzisiejszych czasach podobna różnorodność, co klamki czy uchwyty meblowe. Dzięki temu z łatwością dopasować można je do charakteru i stylu wnętrza oraz naszych indywidualnych preferencji.

Stylowe i praktyczne uchwyty drzwiowe

Uchwyty do drzwi przesuwnych mogą przyjmować rozmaite formy. To zarówno dyskretne i eleganckie modele wpuszczane, które pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni drzwi, jak i bardziej majestatyczne pochwyty, takie jak klamka do drzwi przesuwanych. Wpuszczane uchwyty drzwiowe sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych czy minimalistycznych wnętrzach, oferując dyskretny i bezpretensjonalny styl. Wiele możliwości wyboru barw wykończenia pozwoli dopasować je idealnie do stolarki i pozostałych elementów wyposażenia. Pochwyty to zaś zdecydowanie bardziej zauważalne uchwyty drzwiowe, które mogą odznaczać się dowolnym charakterem, zarówno nowoczesnym, jak i retro. Ich forma zdecydowanie może pomóc w nadaniu pomieszczeniu pożądanego stylu. Klamka do drzwi przesuwnych, podobnie jak same drzwi stanowi element wystroju wnętrza i może zadecydować o jego charakterze.

Jak wybrać najlepszy uchwyt drzwiowy?

Wiele osób, które urządzają lub remontują dom nie poświęca wystarczająco dużo uwagi wyborowi detali wykończeniowych. Tymczasem pochwyty drzwiowe, takie jak dekoracyjna klamka do drzwi przesuwnych choć często niewidoczne na pierwszy rzut oka są niezwykle istotnym elementem. Mają bowiem bezpośredni wpływ na wygodę podczas użytkowania drzwi przesuwnych. Bez względu na to, czy wybrany uchwyt drzwiowy jest widoczną i wyeksponowaną częścią drzwi czy raczej stanowi ich dopełnienie, zwróć uwagę na ergonomiczny, dopasowany do dłoni kształt.

Pochwyty drzwiowe, tak jak inne klamki wewnętrzne powinny być wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Jakość, precyzja i komfort użytkowania zależą bowiem od tworzyw — sztuczne mogą popsuć się już po kilku miesiącach, natomiast solidne będą służyły Państwu latami, nawet przy intensywnej eksploatacji.
Konstrukcja, jaką posiada uchwyt drzwiowy lub klamka do drzwi przesuwnych pozwala stwierdzić czy wybrany produkt będzie pasował do konkretnego skrzydła drzwiowego. W razie pytań lub wątpliwości nasi specjaliści służą profesjonalną radą.

W naszym sklepie znajdą Państwo rozmaite uchwyty do drzwi przesuwnych, które zaspokoją wszelkie potrzeby i gusta. Wszystkie wyselekcjonowane przez nas modele łączy nie tylko nienaganny styl i niewątpliwa elegancja, ale też najwyższa jakość materiałów i wykonania. Sprzedajemy bowiem jedynie prawdziwie wyjątkowe, innowacyjne produkty najlepszych
europejskich firm.