Jak dobrać klamkę do wnętrz?

Jak dobrać klamkę do wnętrz

Przed Tobą trudny wybór klamek wewnętrznych, które idealnie skomponują się z wystrojem wnętrza? Wiemy, jak wiele pytań i wątpliwości pojawia się na tym etapie – szczególnie u osób, które dokonują zakupu po raz pierwszy. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – krok pierwszy i ten najważniejszy już za Tobą. Wiesz już bowiem, że wygląd klamek odgrywa niemałą rolę. Teraz przyszedł czas na poznanie głównych zasad wyboru odpowiednich klamek. Jesteś ich ciekaw? Koniecznie czytaj dalej!

Klamki w minimalistycznych wnętrzach 

Jesteś miłośnikiem, jasnych, przestronnych wnętrz i to właśnie w nich czujesz się w pełni zrelaksowany? Uważaj, by nie popsuć tych odczuć złym doborem klamek. Klamki do białych drzwi, również powinny być utrzymane w tym kolorze. Osoby łączące minimalizm ze stylem glamour mogą do białych drzwi wybrać pozłacane klamki. Jednak nie tylko kolor ma znaczenie. Równie istotny jest kształt klamek i ich rozmiar. Nie powinny być zbyt masywne, tak, by nie przytłaczały. Skoro pomieszczenia utrzymane są w stylu minimalistycznym, zadbaj o to, by klamki wewnętrzne również takie były. Stawiaj na proste, raczej kanciaste formy, które będą dobrze komponować się ze stylem pomieszczeń. 

Klamki do loftowych wnętrz 

We wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym czujesz się najlepiej? W Twoim domu królują czarne dodatki? W takim razie klamki czarne to najlepszy możliwy wybór. Dzięki nim osiągniesz spójność każdego zakamarka swojego domu. Będą doskonale komponować się z czarną oprawą oświetlenia, czarnymi dekoracjami czy czarną armaturą w kuchni lub w łazience. 

Klamki do bogato zdobionych wnętrz

Trend minimalizmu i prostoty wcale Cię nie przekonuje? W takim razie pewnie szukasz klamek, które będą doskonale komponować się z rustykalnym stylem wnętrz. Klamki mosiężne sprawdzą się w tej roli doskonale. Bogato zdobione dodadzą ciepła i przytulności w każdym pomieszczeniu Twojego domu. W ofercie producentów znajdziesz klamki wzbogacone o przeróżne wzory, które mogą idealnie komponować się z pozłacanymi ramami obrazów czy luster. 

Kiedy liczy się nie tylko wygląd…

Dobór odpowiednich klamek do wnętrz nie powinien sprowadzać się wyłącznie do ich wyglądu. W szczególności, jeśli zostaną zamontowane w domu z licznymi domownikami. Częste otwieranie i zamykanie drzwi wymusza zastosowanie niezwykle trwałych rozwiązań. Dlatego zwróć szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Możesz  sięgnąć po klamki wewnętrzne z PCV, których jednak nie cechuje tak doskonała wytrzymałość, jak klamki mosiężne czy stalowe. Są jednak dużo lżejsze, co w niektórych przypadkach okazuje się przewagą nad pozostałymi materiałami. Mosiądz czy stal nie sprawdzi się przy lekkich drzwiach wykonanych z płyt wiórowych, czy MDF.