Wkładki do drzwi i zamków

Wkładka do drzwi

Jednym z elementów decydujących o bezpieczeństwie naszego domu jest zamek w drzwiach. Jego zadaniem jest ochrona przed wszelkimi próbami sforsowania skrzydła drzwiowego, a co za tym idzie włamywaczami, intruzami i nieproszonymi gośćmi. Sercem zamka jest wkładka.

Dobra wkładka do zamka powinna spełniać wymagania dotyczące stopnia zabezpieczenia, jak również jakości wykonania i trwałości. Dzięki temu mamy pewność, że zamek nie zatnie się, a my nie „utkniemy” w zamkniętym pomieszczeniu lub przed zablokowanymi drzwiami.

Władki do zamków: Bezpieczeństwo dla Twojego domu i biura

Wymiana wkładki do zamków pozwala na poprawę bezpieczeństwa, bez konieczności wymiany całego zamka czy systemu drzwiowego. Sięgając po wkładki warto zwrócić uwagę na modele atestowane. Nie bez znaczenia jest również aspekt estetyczny. Wkładki do zamków najczęściej występują w powłokach wykonanych z niklu, satyny czy mosiądzu. Dostępne są wkładki z zabierakiem lub zębatką, symetryczne i asymetryczne, z gałkami i bez.

Ogromna różnorodność asortymentowa w tym zakresie pozwala na dobór wkładek do indywidualnych potrzeb, a także wymagań technicznych dyktowanych zastanym systemem drzwiowym. Należy bowiem pamiętać, że wymieniana wkładka do drzwi musi być dopasowana do istniejącego otworu montażowego.

Jak dobrać rozmiar wkładki do zamków?

Wiele włamań dokonywanych jest poprzez łamanie zbyt długiej wkładki do zamka, co skutkuje jego bezproblemowym otwarciem. Dlatego, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa należy odpowiednio zmierzyć i dobrać wkładkę. Wkładki bębenkowe są dostępne w szerokiej gamie rozmiarowej. Wkładkę najlepiej zmierzyć po wyjęciu. Mierzenie zamontowanej wkładki może skutkować nieprecyzyjnym pomiarem, a ten przełoży się na obniżenie poziomu bezpieczeństwa. Jak już wcześniej wspomnieliśmy zbyt długa wkładka stanowi zabezpieczenie łatwe do obejścia, natomiast zbyt krótka uniemożliwi włożenie klucza do zamka. Idealnie dobrana pod względem rozmiaru wkładka do drzwi powinna wystawać od szyldu maksymalnie 2 do 3 mm. 

Wkładki do zamków: Zapraszamy do sklepu Studio Klamek

Starając się jak najlepiej dopowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów oferujemy szeroki wybór najwyższej jakości wkładek do drzwi. Oferowane wkładki są dostępne w różnych wymiarach i kolorach, co pozwala na ich perfekcyjny dobór do indywidualnych potrzeb. Obok systemów dedykowanych do drzwi zewnętrznych w asortymencie posiadamy również wkładki do drzwi pokojowych.

Zapraszamy na zakupy online!