Klamki do drzwi: Od czego zależy cena klamki do drzwi wewnętrznych?

klamka do drzwi wewnętrznych

Oferta klamek do drzwi wewnętrznych jest bardzo szeroka i zróżnicowana Znajdziesz w niej klamki różnych rodzajów, wykonane z różnych tworzyw i utrzymane w różnych stylach. Producenci oferują klamki na długim szyldzie i krótkiej rozecie, gałki, pochwyty, a także klamki z zamkiem. W ramach tych ostatnich można wyróżnić klamki z zamkiem na klucz patentowy, na tradycyjny klucz z piórem oraz klamki z zamkiem z blokadą.

Tak duża różnorodność klamek drzwiowych przekłada się na duże zróżnicowanie cenowe. Okazuje się, że klamkę do drzwi wewnętrznych można nabyć za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych, a nawet więcej. Od czego to zależy? Czy bardzo drogie klamki do drzwi wewnętrznych są warte swojej ceny?

Klamki drzwiowe: Cennik

Dopóki klamka traktowana jest w kategoriach przedmiotu użytkowego, jej cena zależy przede wszystkim od:

  • rodzaju (determinuje koszty produkcji i ewentualnego mechanizmu),
  • materiału,
  • rozmiaru,
  • sposobu wykończenia.

Klamki wykonane z aluminium oraz stali są odpowiednio droższe od klamek wykonanych z tworzywa sztucznego, podczas gdy klamki bez blokady/zamka są tańsze od odpowiedników umożliwiających zablokowanie drzwi w pozycji zamkniętej. Różnicę w cenie możemy zaobserwować także w przypadku określonego wykończenia klamki. Ten sam model wykończony w kolorze będzie odpowiednio droższy do klamki w klasycznym kolorze stali/aluminium.

W sytuacji, w której klamki zaczynamy postrzegać w kategorii sztuki użytkowej, czego doskonałym przykładem są projekty znanych i cenionych francuskich marek, cena klamki jest uzależniona przede wszystkim od konkretnego modelu. Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, że markowe klamki oferują nie tylko oryginalny design, ale również wysoką jakość wykonania i trwałość w długiej perspektywie czasu.

Klamki do drzwi wewnętrznych: Cena a jakość – czy zawsze idą w parze?

W przypadku klamek cena nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego decydując się na droższe modele zawsze warto skorzystać z oferty zaufanego dostawcy lub dystrybutora. To daje nam gwarancję zakupu oryginalnego produktu, a co za tym idzie pewność, że dana klamka:

  • jest objęta gwarancją producenta,
  • oferuje deklarowaną jakość,
  • jest odporna na uszkodzenia,
  • zachowa pierwotną estetykę przez długi czas.

Dodatkowym atutem skorzystania z oferty sprawdzonego dystrybutora jest dostęp do szerokiego wachlarza różnych modeli klamek najlepszych światowych producentów. W ramach tak szerokiej oferty każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.