Kołatki

Kołatka do drzwi to aktualnie nieco zapomniany, ale niezwykle wdzięczny element wystroju, który podkreśla oryginalny charakter każdego domostwa. Wbrew obiegowej opinii oferta kołatek nie ogranicza się do modeli w starym stylu. Obok rustykalnych wzorów na rynku dostępne są także nowoczesne kołatki utrzymane w stylu minimalistycznym, czego bardzo dobry przykład stanowią kołatki wykonane ze stali nierdzewnej. Podczas gdy klasyczne kołatki drzwiowe charakteryzują się bogatym zdobieniem i detalami, modele nowoczesne oferują prostotę i elegancję geometrycznych form. W obu przypadkach wybór kołatki powinien być podyktowany oczekiwaniami aranżacyjnymi, jak i charakterystyką skrzydła drzwiowego. W przypadku masywnych, ciężkich drzwi frontowych warto postawić na ręcznie robione kołatki ze stali wysokiej klasy. Na nowoczesnych drzwiach najlepiej prezentować się będą bardziej subtelne modele.

Rustykalne kołatki do drzwi: Ozdoba klasycznej nieruchomości

Kołatka do drzwi jest nieodzownym elementem aranżacji tworzonych w stylu rustykalnym. Tradycyjne drewniane drzwi i wizualnie ciężkie okucia tworzą oryginalny design nawiązujący do wiejskich dworków i eleganckich nieruchomości z epoki. W takich stylizacjach najlepiej prezentują się kołatki tradycyjne. Są nietuzinkowe i wykonane z wysoką precyzją, bogato zdobione. Często nawiązują do motywów roślinnych i zwierzęcych.

Kołatki rustykalne najczęściej są ręcznie robione, co wpływa na ich ograniczony nakład. Dzięki temu prawdopodobieństwo, że na drzwiach sąsiedniej nieruchomości zawiśnie dokładnie taka sama lub podobna kołata jest bardzo małe.

Nowoczesne kołatki do drzwi: Podkreśl oryginalny charakter Twojego domu

Kołatka do drzwi stanowi jeden z tych elementów, który zaskakuje i na długo zapada w pamięci gości. Jeśli zależy Ci na wyróżnieniu swojego domu na tle sąsiadujących nieruchomości, wieszając kołatkę z pewnością uzyskasz ten efekt. Nowoczesne kołatki do drzwi przyjmują postać prostych uchwytów – okrągłych, kwadratowych, owalnych. Są dostępne w pełnej gamie wykończenia i wielu atrakcyjnych kolorach, które odpowiadają aktualnym trendom architektonicznym i wnętrzarskim.

Interesują Cię oryginalne akcesoria drzwiowe? Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą Studia Klamek. W szerokim asortymencie naszego sklepu znajdziesz kołatki drzwiowe zaprojektowane i wykonane przez światowej sławy marki. Ich wybór stanowi gwarancję oryginalnego designu, precyzji wykonania oraz trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. Kołatki do drzwi dostarczamy w atrakcyjnych wzorach i kolorach, które idealnie wpisują się w założenia stylu klasycznego, jak i nowoczesne aranżacje.

Zapraszamy na zakupy online!