Klamki porcelanowe

Klamki z porcelaną

Bez niej skrzydło drzwiowe byłoby niekompletne. Klamka zapewnia funkcjonalność, a zarazem stanowi element dekoracyjny. Jest przysłowiową kropką nad „i” aranżacji Twojego wnętrza. Klamka porcelanowa to propozycja kierowana do miłośników stylu klasycznego, a także miłośników stylu rustykalnego, shabby chic i klamek retro. Charakteryzuje się porcelanowym wykończeniem rączki, które jest bogato zdobione. W tematyce zdobień przeważają motywy roślinne, choć w ofercie światowych producentów nie brakuje również klamek porcelanowych jednokolorowych. 

Oferowane klamki są dostępne w wielu wariantach:

  • na długim szyldzie,
  • na krótkim szyldzie z rozetą okrągłą,
  • na krótkim szyldzie z rozetą owalną,
  • na krótkim szyldzie z rozetą kwadratową,
  • z blokadą (tzw. klamka łazienkowa),
  • z rozetą na wkładkę patentową.

Klamki porcelanowe: Elegancki dodatek do Twojego wnętrza

Klamki porcelanowe charakteryzuje bardzo konkretne wzornictwo, które najlepiej wpisuje się w przestrzenie urządzone w stylu klasycznym oraz różnych wariacjach stylu rustykalnego. Tradycyjne klamki z porcelaną powstają na bazie z metalu, którego wykończenie stanowi porcelanowa okładzina rączki. Okucia są dostępne w kilkunastu powłokach kolorystycznych, co pozwala dobrać kolor klamki do charakteru wnętrza i kolorystyki drzwi. Obok tradycyjnych klamek porcelanowych projektanci proponują również nowoczesne modele klamek drzwiowych . Zazwyczaj są to klamki odznaczające się geometrycznymi kształtami i minimalistycznym wzornictwem. Elementem dekoracyjnym jest w nich panel porcelanowy wykonany z porcelany jednokolorowej lub imitującej porcelanę spękaną (tzw. marmurek). Ze względu na minimalistyczny design, nowoczesne klamki porcelanowe świetnie wpisują się w założenia stylu industrialnego oraz wnętrza urządzone w stylu glamour. Są dodatkiem bardzo uniwersalnym, który pięknie prezentuje się na wszystkich typach drzwi – drzwiach  drewnianych, szklanych, wykończonych powłoką lakierniczą.

Klientów poszukujących wysokiej jakości klamek z porcelaną zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W stałym asortymencie posiadamy szeroki wybór klamek z wykończeniem z porcelany – zdobionym i jednokolorowym. To przede wszystkim modele z kolekcji uznanych światowych projektantów. Ich wybór stanowi gwarancję stylu i klasy, a zarazem nieprzeciętnej trwałość i wysokiego komfortu użytkowania. Klamki tego typu to propozycje ekskluzywne, które od lat znajdują zastosowanie w niebanalnych wnętrzach mieszkalnych i użytkowych. Doskonale leżą w dłoni, są przyjemne w dotyku i zapewniają dużą swobodę otwierania/zamykania także masywnych skrzydeł drzwiowych.

Zapraszamy na zakupy online!