Zawiasy drzwiowe

Zawias jest nieodłącznym elementem skrzydła drzwiowego. To dzięki zawiasom drzwi otwierają się i zamykają. Obok bardzo podstawowych zawiasów drzwiowych na rynku dostępne są również bardzo skomplikowane okucia umożliwiające umożliwiającymi regulację drzwi w wielu płaszczyznach. Tego typu zawiasy doskonale sprawdzają się w przypadku drzwi posiadających funkcję automatycznego dotyku.

Zawias drzwiowy: Element aranżacji wnętrza?

Zawiasy na ogół postrzegamy w kategorii elementów funkcjonalnych, jednak pełnią one również funkcję estetyczną, zwłaszcza w przypadku systemów drzwiowych, które zapewniają ich pełną ekspozycję. To sprawia, że wybierając zawiasy drzwiowe warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekt techniczny, ale również wizualny:

  • kolor,
  • kształt,
  • rodzaj wykończenia.

W przypadku drzwi, które są już wyposażone w zawiasy alternatywą, dzięki której możemy uzyskać pożądany efekt estetyczny są nakładki dekoracyjne. Za ich pomocą możemy dostosować kolorystykę zawiasu do koloru futryn, klamek do drzwi zewnętrznych czy innych znaczących elementów aranżacyjnych w danym pomieszczeniu.

Jak dobrać zawias drzwiowy?

Wybierając zawias do drzwi wewnętrznych warto zwrócić uwagę na modele, które są odporne na intensywne użytkowanie, a zarazem pozwalają na redukcję hałasu podczas użytkowania. O wyborze konkretnego systemu okuć decyduje oczywiście typ samych drzwi. Inne zawiasy będą montowane w drzwiach przylgowych, a inne w bezprzylgowych. Jednocześnie w przypadku zawiasów do drzwi zewnętrznych uwagę należy zwrócić na ich odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne oraz ewentualne próby podważenia.

Wysokiej jakości zawiasy drzwiowe

Starając się jak najlepiej dopowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów dostarczamy szeroki wybór wysokiej jakości zawiasów drzwiowych. Oferowane mechanizmy odznaczają się pod kątem:

  • zaawansowania technologicznego,
  • zastosowanych do produkcji materiałów,
  • kolorystyki i wykończenia.

Proponujemy zawiasy i okucia drzwiowe znanych i cenionych na świecie producentów. To gwarancja wysokiej jakości i trwałości mechanizmu, który zapewnia płynne otwieranie i zamykanie drzwi przez długi czas.

Klientów zainteresowanych wyborem zawiasów do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Zespół Studio Klamek z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania do Twojego domu, biura czy dowolnej innej nieruchomości.

Zapraszamy na zakupy online!