Jaką wybrać klamkę do drzwi retro?

Co zamiast typowej klamki Poznaj ciekawe alternatywy!

Wydawać by się mogło, że klamka to jedynie niewielki dodatek do samych drzwi. Fakt. Jednak pomimo swoich niewielkich rozmiarów, klamki są istotnym elementem wykończenia drzwi i nadają im ostatecznego szlifu. To właśnie takie małe detale mają wpływ na całościowy efekt końcowy. Drzwi retro, które są piękne same w sobie potrzebują ciekawego i niebanalnego towarzystwa. Zwykła, zupełnie nijaka klamka do drzwi nie pomoże w uzyskaniu niepowtarzalnej aranżacji. Sprawdź jakie klamki pasują do tych wyjątkowych stylizowanych drzwi.

Dopasuj klamkę do stylu wnętrza

Styl retro wraca obecnie do łask, dzięki czemu możemy wpuścić do wnętrz nieco więcej charakteru. Minimalizm ma swój urok, jednak to właśnie te stylizowane na stary styl pomieszczenia kojarzą się z ciepłem i przywołują wspomnienia dawnych lat. Dopełnieniem takiego klimatycznego wnętrza są drzwi retro. Choć są one same w sobie niezwykle ozdobne i wyróżniające się, to nie można zapominać o doborze do nich odpowiedniej klamki. Jeden zły ruch i cały urok wnętrza może prysnąć.

W przypadku drzwi w stylu retro warto postawić na ciekawe klamki, stylizowane na stary styl. Na rynku dostępnych jest cała masa różnorodnych modeli, mniej lub bardziej ozdobnych. Niektóre wyróżniają się ciekawym wzornictwem, inne mimo wszystko zachowują zupełny minimalizm, jednak w klimacie dawnych lat. Ręcznie wykonywane dekoracje i niepowtarzalne zdobienia to domena tamtych czasów. Niezależnie od tego na którą się zdecydujesz, Twoje wnętrze będzie spójne i oryginalne.

Tak naprawdę to, jaką klamkę wybierzesz, zależy od Ciebie. Styl retro nie narzuca wiele ograniczeń, więc możesz pozwolić sobie na sporą dowolność. Możesz postawić na ciepłe, pełne drobiazgów wnętrze lub mimo wszystko zachować minimalizm. Pamiętaj, że aby stworzyć ciekawe wnętrze, które nie będzie przytłaczające, potrzebne jest odpowiednie wyważenie pomiędzy bogatymi zdobieniami a minimalizmem. Pamiętaj, że styl retro to jedynie “dodatek” do nowoczesnego wnętrza, a przesyt mebli czy dodatków w tym stylu może doprowadzić do efektu odwrotnego do zamierzonego. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dobranie kilku elementów, które stworzą smak całego wnętrza. Piękne retro drzwi z ciekawą klamką z pewnością są jednym z pomysłów na wprowadzenie niepowtarzalnego klimatu do Twojego domu.

Jeśli chcesz, aby aranżacja Twojego mieszkania czy domu była spójna, zadbaj także o takie drobnostki jak klamki do drzwi. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych jakościowo produktów, które wyróżniają się nie tylko wyglądem, ale także sposobem wykonania. Dobierając klamkę do danych drzwi musisz przemyśleć nie tylko jej styl czy kolor, ale także dobrać ja wielkościowo do danych drzwi. Dodatki to tak naprawdę indywidualny wybór każdego posiadacza wnętrza. Możesz postawić na spójne wnętrze, albo sprawić aby klamka była elementem wyróżniającym się. To zależy od Ciebie.