Klamka czy pochwyt? Co wybrać?

Klamka czy pochwyt Co wybrać

W końcu przyszedł upragniony moment, kiedy możesz wykończyć wnętrze domu i zaczynasz od wyboru idealnych drzwi? A może chcesz tylko zmienić klamki w drzwiach wewnętrznych, tak aby nadać pomieszczeniom świeżości? Nieważne, co doprowadziło Cię do pytania: klamka czy pochwyt? Najważniejsze, że możemy Ci pomóc! Poznaj poradnik, w którym podpowiadamy, kiedy lepiej sprawdzą się klamki, a kiedy pochwyty drzwiowe. A może czekają na Ciebie jeszcze inne alternatywy, o których nie wiesz?

Kiedy wybrać klamki?

Modne klamki do drzwi wewnętrznych to najczęściej wybierane rozwiązanie. Nie jest nim bez powodu. Tak naprawdę doskonale wpasują się w każdy styl wnętrza, począwszy od klasycznych, aż po bardziej nowoczesne. Dzieje się tak ze względu na szeroki przekrój różnych typów klamek. W ofercie producenta znajdziemy zarówno proste klamki o minimalistycznej formie, jak i te bardziej zdobione, wykonane z mosiądzu czy nawet pozłacane. Klamki doskonale skomponują się tak naprawdę z każdym materiałem – z MDF czy drewnem. Klamki dedykowane drzwiom zewnętrznym mogą zostać dodatkowo wzbogacone o ciekawe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo domowników. Klamka antywłamaniowa to idealne zabezpieczenie przed wtargnięciem złodziei. 

Pochwyty drzwiowe – kiedy się sprawdzą? 

Pochwyty drzwiowe nie są już tak uniwersalnym produktem, jak klamki. Sprawdzają się raczej w modernistycznych czy minimalistycznych wnętrzach. Obecnie jednak zyskują coraz większą popularność. Ich producenci udowadniają, że pochwyty drzwiowe montowane w naszych domach nie muszą wyglądać jak te, które doskonale znamy z urzędów, biurowców czy muzeów. Obecnie przybierają one wiele różnych form – od prostych i kanciastych, aż po falowane i futurystycznie zakrzywione. Pochwyty drzwiowe dedykujemy w szczególności mieszkańcom nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich domów. Nie oznacza to jednak, że musisz od razu je odrzucać, jeśli Twój dom jest urządzony w zupełnie innym stylu. Po prostu sprawdź ofertę producenta pochwytów i przekonaj się, czy nie przygotował także czegoś dla Ciebie.

Klamki czy pochwyty drzwiowe – co w końcu wybrać?

Przy wyborze idealnego rozwiązania dla swoich drzwi musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Dwa najważniejsze kryteria to styl pomieszczeń i materiał, z jakiego zostały wykonane drzwi. Zwróć także uwagę na wygodę użytkowania. Mechanizm klamki składa się nie tylko z tego elementu, ale również z zamka, który gwarantuje większą prywatność. Jeśli nie zależy nam na tym, aby wewnątrz domu były zamontowane zamki, możemy śmiało postawić na pochwyty. Dobrą alternatywą dla pochwytów może być również gałka do drzwi
Ostateczny wybór rozwiązania zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Daj sobie czas na eksperymenty z różnymi rodzajami zarówno klamek, jak i pochwytów. Przeglądaj oferty producenta, wizualizując jak dana klamka lub pochwyt będzie prezentować się w Twoim domu.