Klamki do białych drzwi

klamki do białych drzwi

Białe drzwi to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Uniwersalne, a zarazem niezwykle eleganckie doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku minimalistycznych wnętrz postindustrialnych, jak i stylowych wnętrz klasycznych. Jednak ich wybór nastręcza pytanie o to, jakie klamki do białych drzwi sprawdzą się najlepiej.

Nowoczesne klamki do białych drzwi to przede wszystkim klamki czarne, ale nie tylko… Klamki czarne pozwalają uzyskać ciekawy kontrast, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w aranżacjach, w których występują czarne elementy konstrukcyjne lub dodatki. Tam, gdzie czerni nie ma, nowoczesne czarne klamki do białych drzwi nie sprawdzą się najlepiej. Jaką możemy zaproponować alternatywę?

Nowoczesne klamki do białych drzwi

Podobnie jak w przypadku drzwi wewnętrznych w innych kolorach, klamki do białych drzwi występują w dwóch wariantach – na długim szyldzie i na krótkim szyldzie. Dodatkowo możemy skorzystać z oryginalnych gałek, a w przypadku drzwi przesuwnych ze specjalnych uchwytów drzwiowych. Ich wybór jest uzależniony przede wszystkim od konstrukcji drzwi oraz walorów funkcjonalnych, jakie chcemy uzyskać. Nowoczesne klamki do białych drzwi w postaci gałek prezentują się fantastycznie, ale nie każdy uznaje je za wygodne w codziennym użytkowaniu. Analogicznie ma się sprawa z klamkami na długich szyldach. Mając możliwość zamówienia drzwi z tzw. zamkiem oszczędnościowym często rezygnujemy z kompletów wyposażonych w szyld podklamkowy i szyld dolny montując wyłącznie komponent z klamką.

Ze względu na neutralną kolorystykę, do drzwi białych najlepiej sprawdzają się klamki masywne. Mogą być w różnych kształtach i o różnym wykończeniu – kluczem aranżacji jest w tym przypadku wyrazistość klamki, która nie wtapia się w tło drzwi. Odstępstwem od tej zasady aranżacyjnej są nowoczesne klamki białe oraz klamki chromowane z elementami białymi. To elegancki, a zarazem bardzo dyskretny dodatek, który nie zwraca na siebie uwagi, a mimo to nadaje klasy pomieszczeniu.

Wybierając klamki do białych drzwi należy postrzegać je w kategoriach biżuterii, którą komponujemy z resztą naszego stroju, przy czym same drzwi nie są tu synonimem naszej stylizacji, a jedynie dodatkiem. Synonim stylizacji w typ przypadku stanowi aranżacja całego wnętrza, która może wymagać podkreślenia przy pomocy wyrazistych klamek – masywnych lub w ciemnych kolorach – albo stonowania. Efekt tonujący uzyskamy stawiając na delikatne klamki oraz klamki w bardzo jasnych kolorach.