Odboje

 

Odboje do drzwi możemy zaliczyć do szeroko rozumianej kategorii okuć drzwiowych. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona ścian i drzwi przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których dochodzi podczas użytkowania drzwi osadzonych blisko ścian oraz w sytuacji, kiedy skrzydła sąsiadujących ze sobą drzwi otwierają się na siebie. Odbojniki do drzwi podnoszą komfort użytkowania drzwi, jednocześnie przedłużając ich żywotność.

Odbojniki do drzwi – dyskretny element każdego wnętrza

Odbojniki do drzwi montuje się wszędzie tam, gdzie ze względów architektonicznych może dochodzić do kolizji skrzydła drzwi ze ścianą lub innymi drzwiami. Najczęściej odboje do drzwi spotkać można w przestrzeniach biurowych i użytkowych oraz obiektach hotelarskich, gdzie ze względu na wzmożony ruch i użytkowanie drzwi ryzyko wystąpienia kolizji jest większe niż w pomieszczeniach mieszkalnych. Dyskretne odbojniki do drzwi coraz częściej spotyka się również w mieszkaniach i domach.

Odboje można stosować zarówno w przypadku drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Decydując się na montaż odbojnika na zewnątrz budynku należy się upewnić, że wybrany przez nas system jest przeznaczony właśnie do zastosowań zewnętrznych. Odbojniki zewnętrzne bardzo często wykonane są z innych materiałów niż odbojniki do zastosowań wewnątrz budynków, co zwiększa ich trwałość i odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych.

W zależności od wskazań technicznych możemy wybrać odbojniki do drzwi podłogowe lub ścienne. Zarówno jedne, jak i drugie posiadamy w swojej ofercie. Są one niezwykle dyskretne, a zarazem bardzo eleganckie, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na estetykę wnętrza, w którym są użytkowane.

Odbojniki do drzwi w naszej ofercie

Studio Klamek posiada w swojej ofercie odbojnik do drzwi renomowanych producentów. Nasze propozycje w tym zakresie charakteryzują się eleganckim wzornictwem i neutralną kolorystyką, dzięki czemu proponowane systemy odbojów drzwiowych doskonale komponują się zarówno w minimalistycznych wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Naszą specjalnością są odboje do zastosowań wewnętrznych. W stałej sprzedaży posiadamy zarówno systemy do montażu podłogowego, jak i ściennego.

Odboje do drzwi Warszawa

Klientów zainteresowanych ofertą wysokiej jakości odbojników do drzwi zachęcamy do wizyty w Showroom`ie Studia Klamek (Warszawa, ul. Bartycka 26, Pawilon 94/95), a także do sklepu (ul. Bartycka 24/26, Pawilon 17). Na miejscu prezentujemy pozycje z naszej oferty i pomagamy w wyborze optymalnych rozwiązań.